Ινδικά Χοιρίδια
Καλωσήρθατε στο forum των ινδικών χοιριδίων.
Εάν συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και τους Κανόνες Συγγραφής,
μπορείτε να γίνετε μέλος του forum !
Θα χαρώ πολύ να λύσω τις απορίες σας σχετικά με τα ινδικά χοιρίδια !

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Ινδικά Χοιρίδια
Καλωσήρθατε στο forum των ινδικών χοιριδίων.
Εάν συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και τους Κανόνες Συγγραφής,
μπορείτε να γίνετε μέλος του forum !
Θα χαρώ πολύ να λύσω τις απορίες σας σχετικά με τα ινδικά χοιρίδια !
Ινδικά Χοιρίδια
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Κοινωνική Δικτύωση

Κοινωνική Δικτύωση reddit      

Bookmark and share the address of Ινδικά Χοιρίδια on your social bookmarking website

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του Ινδικά Χοιρίδια στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας

Πρόσφατα Θέματα
» κεραυνος!!!
Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ EmptyΚυρ Ιουλ 20, 2014 9:15 am από panos1994

» νεογεννητο χοιριδιο
Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ EmptyΚυρ Ιουλ 20, 2014 6:00 am από panos1994

» Ζευγαρι ινδικα!
Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ EmptyΤετ Ιουν 11, 2014 1:28 am από stelios7

» με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι
Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ EmptyΠαρ Φεβ 01, 2013 10:17 am από Βανίλια

» Λαχανικά στη διατροφή
Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ EmptyΣαβ Δεκ 01, 2012 4:17 am από Βανίλια

» Τσίμπλες στο μάτι...
Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ EmptyΣαβ Οκτ 20, 2012 1:06 am από Βανίλια

» Ειναι ιδανικο τ μεγεθος?
Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ EmptyΤρι Σεπ 04, 2012 1:12 am από Βανίλια

» Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;
Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ EmptyΚυρ Σεπ 02, 2012 1:16 am από Βανίλια

» Δεν ξέρω τι ράτσα είναι !!!
Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ EmptyΠεμ Αυγ 30, 2012 2:59 am από Eirini K.

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Δημόσια συζήτηση
Affiliates
free forum

Ψηφοφορία

Που βρήκατε το forum ;

Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Vote_lcap50%Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Vote_rcap 50% [ 6 ]
Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Vote_lcap8%Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Vote_rcap 8% [ 1 ]
Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Vote_lcap0%Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Vote_rcap 0% [ 0 ]
Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Vote_lcap17%Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Vote_rcap 17% [ 2 ]
Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Vote_lcap25%Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Vote_rcap 25% [ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 12

Τροφοδοσία RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Λέξεις Κλειδιά


Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Empty Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ

Δημοσίευση  piggy Παρ Μάης 04, 2012 4:33 am

ΓΕΙΑ ΣΟΥ , ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ !!!! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ !!!! ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ Η ΠΙΓΚΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ [ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ] ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΓΛΥΚΙΑ .... ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΙ ΓΑΛΑ !!!! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΖΩΑΚΙ ΜΟΥ !!!!! Laughing Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΖΩΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΖΗΛΙΑ ΚΑΙ ΜΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΙΓΚΥ ΜΟΥ !!!! ΤΗΣ ΕΡΙΞΕ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΚΛΟΥΒΙ [ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΡΟΜΑΞΕ ] ΚΑΙ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ [ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ] ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΤΗΣ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ Π.Χ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΜΠΟΥΚΑΡΕΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΕΚΕΙΝΗ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ !!!! ΦΟΒΙΣΜΕΝΗ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΓΛΥΦΕΙ !!! ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ !!!! ΤΟ ΔΙΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ !!!! ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΧΘΕΣ ΑΛΛΑΞΑ ΤΟ ΚΛΟΥΒΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ [ ΚΑΚΩΣ ] ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΟΣΟ ΕΓΩ ΚΑΘΑΡΙΖΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΔΑΓΚΩΣΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΚΟΨΕ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΕΤΡΕΧΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΑΙΜΑΤΟΣ !!!!!! Embarassed ΤΡΟΜΑΞΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ...ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΑΚΙ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΝΗΣΥΧΩ .................. ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΠΙΓΚΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΟΣΑ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Ή ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΥΠΟΣΤΕΙ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ.......?????????? ΠΑΝΤΟΣ ΟΣΟ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΕΚΕΙΝΗ ΚΑΝΕΙ ΠΟΠ - ΚΟΡΝΙΝΓΚ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ......ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΤΙ Η ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΛΛΑΚΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ !!!! ΒΛΕΠΕΙ ΠΟΣΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΖΗΛΕΥΕΙ ................. No ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΒΙΚΥ ΜΟΥ ?????? ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ !!!!! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ !!!!! ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ ΤΗΝ ΠΙΓΚΥ ΑΛΛΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΗ ΔΩΣΩ Embarassed ΑΝ ΤΗΣ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΝΑ ΤΣΙΝΤΣΙΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ??? ΕΙΝΑΙ 5 ΕΤΩΝ !!!! ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΤΟΤΕ ΠΙΟ ΑΛΛΟ ΤΡΩΚΤΙΚΟ ΖΩΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ????
piggy
piggy

Αριθμός μηνυμάτων : 70
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : πειραιας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Empty Απ: Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ

Δημοσίευση  Βανίλια Σαβ Μάης 05, 2012 2:54 am

Aχ, Piggy μου λυπάμαι πολύ για την τόσο θλιβερή κατάσταση που περνάτε όλοι στο σπίτι γιατί, μη νομίζεις, και οι γονείς σου στενοχωριούνται γιατί προσπαθούν να προστατέψουν το ένα παιδί και να μη δυσαρεστήσουν το άλλο και συνήθως δεν είναι εύκολο. Ελπίζω επίσης, το δαχτυλάκι της αδελφούλας σου να είναι πια εντάξει. Συνήθως, μετά το δάγκωμα ενός ζώου κάνουμε αντιτετανικό αλλά για ένα ζώο αυστηρά οικόσιτο και μόνο του, δε νομίζω ότι χρειάζεται. Η Piggy είναι ένα προσαρμοστικό χοιρίδιο, πολύ φιλικό αλλά έχει αποδείξει ότι όταν δεν νιώθει άνετα μπορεί να γίνει επιθετική. Πόσο μάλλον τώρα που αισθάνεται ότι έχει έναν εχθρό μέσα στο σπίτι. Η συμπεριφορά της είναι φυσιολογική, φοβάται και αντιδρά. Βέβαια, το δάγκωμα δεν είναι κι ό,τι καλύτερο αλλά αυτό θα πρέπει να το καταλάβει και η μικρούλα, ότι όσο καλό και να είναι ένα ζωάκι, αν το πονέσεις ή το τρομάξεις θα αντιδράσει απρόβλεπτα και μάλλον δυσάρεστα. Αν θέλει να την αγαπά η Piggy πρέπει να της δείξει πρώτα εκείνη πως την αγαπά. Καλό θα ήταν να μην τους δίνεις ευκαιρίες να βρίσκονται μαζί, τουλάχιστον για λίγο καιρό, γιατί η μία αντιπαθεί την άλλη.
Καλή ιδέα να της πάρεις ένα δικό της ζωάκι. Φιλικότερο τρωκτικό από το ινδικό χοιρίδιο δεν υπάρχει. Το τσιντσιλά τρομάζει επίσης εύκολα κι αν το πιάσεις βίαια θα σου μείνει το μαλλί στο χέρι, είναι ένας φυσικός μηχανισμός του ζώου για να ξεφεύγει απ’ τους εχθρούς του. Το τσιντσιλά πηδάει, κάνει ψηλά άλματα και υπάρχει κίνδυνος να φύγει από το παράθυρο ή να σκοτωθεί αν είστε σε όροφο. Κι επειδή πηδάει θέλει και διαφορετικό είδος κλουβιού από το ινδικό χοιρίδιο.
Το χάμστερ είναι άγριο, θέλει πιο μεγάλη εξημέρωση από το ινδικό χοιρίδιο, δαγκώνει εύκολα. Το κουνελάκι όσο είναι μωρό είναι γλύκα αλλά μόλις φτάσει σε σεξουαλική ωρίμανση κόβει μπριζόλα. Ο σκίουρος είναι γλυκούλης αλλά απόμακρος και υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο της απόδρασης. Μήπως να της έπαιρνες ένα ιγκουάνα; Έχω δει, με μεγάλη έκπληξη, ιγκουάνα να δίνει το χεράκι, και μιλάμε ότι το είχε ένα κοριτσάκι γύρω στα 10.
Σκέψου διάφορα είδη ζώων, μπορείς επίσης να την ρωτήσεις ευθέως ποιο ζωάκι της αρέσει και να της πεις κι εσύ τη γνώμη σου για να δει ότι δεν την αγνοείς, καθίστε αγκαλίτσα και συζητήστε το γιατί κι η αδελφούλα σου δε νομίζω ότι είναι κακό παιδάκι, απλά ζηλεύει και σαν μικράκι που είναι, βγάζει βία. Τα παιδάκια όταν αντιπαθούν ή ζηλεύουν, δεν θα κάτσουν να σκεφτούν αν ο άλλος πονάει θα χτυπήσουν στο ψαχνό.
Περάστε λίγο χρόνο μαζί με την αδελφούλα σου, δείξε της ότι την αγαπάς και νοιάζεσαι γι’ αυτήν, πάρε την μαζί σου σε ένα πετ σοπ να διαλέξει το ζωάκι της και θα μαλακώσει η καρδούλα της.
I love you
Βανίλια
Βανίλια

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
Τόπος : όπου υπάρχουν ινδικά χοιρίδια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Empty Απ: Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ

Δημοσίευση  piggy Σαβ Μάης 05, 2012 4:22 am

Je vous remercie beaucoup mon vanille. sincèrement à aider beaucoup, mais je ne pense pas que se faire des relations entre eux parce que ma soeur refuse de partir pendant un certain temps par la suite. ne veut pas non reptiles parce que ces animaux ne veulent pas câlins et est très dangereux . ΣΩΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ Η ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΟ Η ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ???? ΧΙΧΙ Very Happy
piggy
piggy

Αριθμός μηνυμάτων : 70
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : πειραιας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Empty Απ: Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ

Δημοσίευση  Βανίλια Δευ Μάης 07, 2012 2:49 am

Γλυκειά μου, πολύ καλή η προσπάθεια αλλά η σύνταξη στο google δεν είναι καθόλου αξιόπιστη γιατί γίνεται μετάφραση μέσω άλλων γλωσσών!!! Πάντως, σε ευχαριστώ πολύ που προσπάθησες. Ξαναπροσπάθησε με τη δική σου σύνταξη. Alors, les reptiles ne sont pas toujours dangereux, les iguanas ne le sont pas, mais il y a d' autres animaux aussi, qu'on peut voir...
Κράτησε πάντως μια απόσταση ασφαλείας ανάμεσα στην Πίγκυ και στην αδελφούλα σου και σκεφτείτε μαζί για το μελλοντικό της ζωάκι, νομίζω πως αυτό θα την κάνει να ηρεμήσει και να χαρεί, έτσι θα αφήσει και την Piggy ήσυχη.
Βανίλια
Βανίλια

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
Τόπος : όπου υπάρχουν ινδικά χοιρίδια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Empty Απ: Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ

Δημοσίευση  piggy Δευ Μάης 07, 2012 2:52 am

η θεληση μου να μαθω την γαλλικη γλωσσα με κανει να προσπαθω στο google !!! δεν εχω χρονο για φροντιστηριο ........ Crying or Very sad θελω πολυ να μαθω γαλλικα [ καλα]
piggy
piggy

Αριθμός μηνυμάτων : 70
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : πειραιας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Empty Απ: Η ΠΙΓΚΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ

Δημοσίευση  Βανίλια Δευ Μάης 07, 2012 3:10 am

Είναι συγκινητικό που προσπαθείς μόνη σου, μου θυμίζεις τον εαυτό μου, όταν στα 17 μου προσπαθούσα να μάθω ισπανικά. Τότε δεν διδασκόταν αυτή η γλώσσα πουθενά παρά μόνο στο κέντρο ισπανικών σπουδών στο Κολωνάκι, και εγώ πήρα μέθοδο, έμαθα από κει και μετά, πήγα στη Σύλβια Πάντου, τη διυθύντρια του παραπάνω κέντρου να με εξετάσει και να μου πει το επίπεδό μου. Μου είπε ότι είμαι έτοιμη για το δίπλωμα, το ανάλογο του lower, αλλά μετά έτυχαν σοβαρές αναποδιές και δεν πήγα ποτέ να το πάρω... Πάντως, αν θέλεις και μπορείς, εγώ με μεγάλη χαρά να σου κάνω μαθήματα.
Βανίλια
Βανίλια

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
Τόπος : όπου υπάρχουν ινδικά χοιρίδια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης