Ινδικά Χοιρίδια
Καλωσήρθατε στο forum των ινδικών χοιριδίων.
Εάν συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και τους Κανόνες Συγγραφής,
μπορείτε να γίνετε μέλος του forum !
Θα χαρώ πολύ να λύσω τις απορίες σας σχετικά με τα ινδικά χοιρίδια !

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Ινδικά Χοιρίδια
Καλωσήρθατε στο forum των ινδικών χοιριδίων.
Εάν συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και τους Κανόνες Συγγραφής,
μπορείτε να γίνετε μέλος του forum !
Θα χαρώ πολύ να λύσω τις απορίες σας σχετικά με τα ινδικά χοιρίδια !
Ινδικά Χοιρίδια
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Κοινωνική Δικτύωση

Κοινωνική Δικτύωση reddit      

Bookmark and share the address of Ινδικά Χοιρίδια on your social bookmarking website

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του Ινδικά Χοιρίδια στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας

Πρόσφατα Θέματα
» κεραυνος!!!
Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουλ 20, 2014 9:15 am από panos1994

» νεογεννητο χοιριδιο
Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουλ 20, 2014 6:00 am από panos1994

» Ζευγαρι ινδικα!
Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 EmptyΤετ Ιουν 11, 2014 1:28 am από stelios7

» με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι
Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 01, 2013 10:17 am από Βανίλια

» Λαχανικά στη διατροφή
Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Δεκ 01, 2012 4:17 am από Βανίλια

» Τσίμπλες στο μάτι...
Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Οκτ 20, 2012 1:06 am από Βανίλια

» Ειναι ιδανικο τ μεγεθος?
Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 EmptyΤρι Σεπ 04, 2012 1:12 am από Βανίλια

» Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;
Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Σεπ 02, 2012 1:16 am από Βανίλια

» Δεν ξέρω τι ράτσα είναι !!!
Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Αυγ 30, 2012 2:59 am από Eirini K.

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Δημόσια συζήτηση
Affiliates
free forum

Ψηφοφορία

Που βρήκατε το forum ;

Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Vote_lcap50%Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Vote_rcap 50% [ 6 ]
Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% [ 1 ]
Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% [ 0 ]
Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Vote_lcap17%Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Vote_rcap 17% [ 2 ]
Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% [ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 12

Τροφοδοσία RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Λέξεις Κλειδιά


Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;

5 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;

Δημοσίευση  Eirini K. Τετ Αυγ 29, 2012 3:05 am


Και η Rosa σας ευχαριστεί !!! Very Happy
Eirini K.
Eirini K.

Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κιλκίς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;

Δημοσίευση  Βανίλια Πεμ Αυγ 30, 2012 1:07 am




Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Zyiqzm
Βανίλια
Βανίλια

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
Τόπος : όπου υπάρχουν ινδικά χοιρίδια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;

Δημοσίευση  Eirini K. Πεμ Αυγ 30, 2012 1:10 am

Χι!Χι!Χι! Τέλεια εικόνα ! Very Happy Πως την έβαλες ; scratch Προσπάθησα πολλές φορές να βάλω αλλά δεν μου πέτυχε . confused
Eirini K.
Eirini K.

Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κιλκίς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;

Δημοσίευση  Βανίλια Πεμ Αυγ 30, 2012 1:17 am

Την έβαλα με το tiny pic.com/ . Mπορείς να ανεβάζεις ό,τι εικόνα θέλεις, και σε διάφορα μεγέθη. Το χρησιμοποιώ χρόνια.
Βανίλια
Βανίλια

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
Τόπος : όπου υπάρχουν ινδικά χοιρίδια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;

Δημοσίευση  Eirini K. Πεμ Αυγ 30, 2012 1:20 am

Σας ευχαριστώ πολύ Exclamation Exclamation Exclamation
Eirini K.
Eirini K.

Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κιλκίς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;

Δημοσίευση  Eirini K. Πεμ Αυγ 30, 2012 1:27 am

[img][IMG]https://2img.net/h/oi45.tinypic.com/312tjxc.jpg[/I[/img]
Να την Exclamation Αλλά δεν κατάφερα να την βγάζει κατευθείαν όπως εσάς μπήκα εκεί που μου ύπατε αλλά δεν το πέτυχα , καλά δεν πειράζει πάντως και αυτό κάνει αλλά μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε ( όποτε μπορέσετε ) τι ακριβώς να πατήσω ώστε να γίνει ; Rolling Eyes
Eirini K.
Eirini K.

Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κιλκίς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;

Δημοσίευση  Βανίλια Παρ Αυγ 31, 2012 2:24 am

Καλέ, τι κουκλί είναι αυτό;;;;; Πανέμορφο χοιριδιάκι! Φτου, φτου, φτου! Έχει κάποιες μικρές ροζετούλες στο κεφαλάκι από το μπαμπά Αβυσσηνάκο και τη χαρακτηριστική μουσουδίτσα των Aby, με το τρίχωμα να πηγαίνει προς τα κάτω σαν το μουστάκι των αντρών του 30! Το χρώμα αυτό λέγεται silver, αν δεν κάνω λάθος, έχει και η Ψείρα λίγο στο προσωπάκι και στο λαιμό. Είναι ένα ιδιαίτερο χρώμα στα χοιρίδια.
Λοιπόν, επειδή πρέπει όλοι να δουν αυτή την κουκλάρα, τη θεά, πρέπει η φωτογραφία να ανοίξει απευθείας. Αν δεν σου τη βγάζει σημαίνει ότι κάτι δεν έχεις κάνει σωστά. Λοιπόν:
Βήμα 1) Πας tinypic.com.
Bήμα 2)Θα σου βγάλει το κουτάκι επιλογή αρχείου. Πατάς εκεί, σου βγάζει τα αρχεία του υπολογιστή σου και διαλέγεις αυτό που θες να ανεβάσεις. Από κάτω υπάρχουν τρία file type. Εμείς έχουμε μαρκαρισμένο αυτό που γράφει image. (Όχι video ή url )
Βήμα 3) Λίγο πιο κάτω υπάρχει, άλλο κουτάκι, που γράφει default κι από κει καθορίζεις το μέγεθος της εικόνας σου. Μπορείς να διαλέξεις το message bord για μεγάλη φωτογραφία ή website/Email για πιο μικρή. Αυτό είναι το μέγεθος της φωτό που έβαλα εγώ.
Βήμα 4) Πατάς upload now
Βήμα 5) Θα σου βγάλει έναν κωδικό που θα αντιγράψεις στο κενό κουτάκι από κάτω του. Mετά πατάς πάλι upload now. Θα σου πει ότι ανεβάζει και μετά θα σου πει να κάνεις κλικ για να δεις τη φωτό σου. Εμένα και χωρίς κλικ μου τη βγάζει. Μπορεί και σένα να σε πάει κατευθείαν.
Βήμα 6) Θα δεις τη φωτό σου και πλάι της τέσσερα κουτάκια με links, το ένα κάτω από το άλλο. Θα κάνεις copy στο ΔΕΥΤΕΡΟ και μετά επικόλληση στην απάντησή σου στο φόρουμ. Και λίγο μετά, θα δεις τη Rosa φάτσα-κάρτα! Καλή επιτυχία!
Σου τα γράφω έτσι γιατί κι εμένα έτσι θα ήθελα να μου τα εξηγούν, βήμα βήμα.

Βανίλια
Βανίλια

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
Τόπος : όπου υπάρχουν ινδικά χοιρίδια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;

Δημοσίευση  Eirini K. Παρ Αυγ 31, 2012 4:17 am

Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 2aenmrk
Ναι !!!! cheers Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια για την μικρή μου Rosa και τις οδηγίες . Απορώ πως έχετε τόσες πολλές γνώσεις για τα ινδικά χοιρίδια τις περισσότερες φορές από'τι έχω δει εσείς απαντάτε στις απορίες μας παρά η διαχειρίστρια ( χωρίς παρεξήγηση ) . Very Happy
Eirini K.
Eirini K.

Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κιλκίς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;

Δημοσίευση  Βανίλια Σαβ Σεπ 01, 2012 2:03 am

Η διαχειρίστρια, Eirini μου, δεν μπαίνει πια εδώ και πολύν καιρό, ή μπαίνει σπάνια. Δεν γνωρίζω το λόγο. Πάντως, είναι ένα πολύ νεαρό κοριτσάκι, η m@ry, που ίσως να μην έχει το χρόνο ή και τη διάθεση να μπαίνει πλέον.
Oι γνώσεις μου πάνω στα ινδικά χοιρίδια, οφείλονται στην ενασχόλησή μου με αυτά από τη δεκαετία του 80 που είχα το πρώτο μου ζευγαράκι, και αργότερα από το 2007, που πήρε η κόρη μου το πρώτο της χοιρίδιο, τον Καριμπού. Από τότε έχουμε πάντα χοιρίδια και εκείνα τα ίδια με εκπαίδευσαν κατά πρώτο λόγο. Επίσης διάβασα πάρα πολύ γι’ αυτά γιατί έγραφα (και γράφω ενίοτε) και σε ένα άλλο φόρουμ που ασχολείται με τα τρωκτικά γενικότερα. Είναι ένα φόρουμ με πραγματικά πολύ καλές πληροφορίες, αλλά δεν έχει κίνηση. Τα πιο πολλά άρθρα τα έχω γράψει εγώ. Αν θες κάποια στιγμή να το επισκεφτείς, θα βρεις πολύ ενδιαφέροντα πράγματα. Η σελίδα είναι : http://troktikouli.forumup.gr/
Επίσης, ο καλός μου κτηνίατρος με βοήθησε πολύ και μου έμαθε πολλά πράγματα για τα χοιρίδια.
[study

Βανίλια
Βανίλια

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
Τόπος : όπου υπάρχουν ινδικά χοιρίδια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;

Δημοσίευση  Eirini K. Σαβ Σεπ 01, 2012 7:48 am

Σας ευχαριστώ πολύ Very Happy
Eirini K.
Eirini K.

Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κιλκίς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως λένε το χοιριδιάκη σας ; - Σελίδα 2 Empty Απ: Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;

Δημοσίευση  Βανίλια Κυρ Σεπ 02, 2012 1:16 am

Πάντα στη διάθεσή σου, καλό μου κορίτσι! Very Happy
Βανίλια
Βανίλια

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
Τόπος : όπου υπάρχουν ινδικά χοιρίδια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης