Ινδικά Χοιρίδια
Καλωσήρθατε στο forum των ινδικών χοιριδίων.
Εάν συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και τους Κανόνες Συγγραφής,
μπορείτε να γίνετε μέλος του forum !
Θα χαρώ πολύ να λύσω τις απορίες σας σχετικά με τα ινδικά χοιρίδια !

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Ινδικά Χοιρίδια
Καλωσήρθατε στο forum των ινδικών χοιριδίων.
Εάν συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και τους Κανόνες Συγγραφής,
μπορείτε να γίνετε μέλος του forum !
Θα χαρώ πολύ να λύσω τις απορίες σας σχετικά με τα ινδικά χοιρίδια !
Ινδικά Χοιρίδια
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Κοινωνική Δικτύωση

Κοινωνική Δικτύωση reddit      

Bookmark and share the address of Ινδικά Χοιρίδια on your social bookmarking website

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του Ινδικά Χοιρίδια στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας

Πρόσφατα Θέματα
» κεραυνος!!!
ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? EmptyΚυρ Ιουλ 20, 2014 9:15 am από panos1994

» νεογεννητο χοιριδιο
ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? EmptyΚυρ Ιουλ 20, 2014 6:00 am από panos1994

» Ζευγαρι ινδικα!
ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? EmptyΤετ Ιουν 11, 2014 1:28 am από stelios7

» με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι
ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? EmptyΠαρ Φεβ 01, 2013 10:17 am από Βανίλια

» Λαχανικά στη διατροφή
ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? EmptyΣαβ Δεκ 01, 2012 4:17 am από Βανίλια

» Τσίμπλες στο μάτι...
ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? EmptyΣαβ Οκτ 20, 2012 1:06 am από Βανίλια

» Ειναι ιδανικο τ μεγεθος?
ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? EmptyΤρι Σεπ 04, 2012 1:12 am από Βανίλια

» Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;
ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? EmptyΚυρ Σεπ 02, 2012 1:16 am από Βανίλια

» Δεν ξέρω τι ράτσα είναι !!!
ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? EmptyΠεμ Αυγ 30, 2012 2:59 am από Eirini K.

Παρόμοια θέματα
    Αναζήτηση
     
     

    Αποτελέσματα Αναζήτησης
     


    Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

    Δημόσια συζήτηση
    Affiliates
    free forum

    Ψηφοφορία

    Που βρήκατε το forum ;

    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Vote_lcap50%ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Vote_rcap 50% [ 6 ]
    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Vote_lcap8%ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Vote_rcap 8% [ 1 ]
    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Vote_lcap0%ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Vote_rcap 0% [ 0 ]
    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Vote_lcap17%ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Vote_rcap 17% [ 2 ]
    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Vote_lcap25%ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Vote_rcap 25% [ 3 ]

    Σύνολο Ψήφων : 12

    Τροφοδοσία RSS


    Yahoo! 
    MSN 
    AOL 
    Netvibes 
    Bloglines 


    Λέξεις Κλειδιά


    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ?????

    2 απαντήσεις

    Πήγαινε κάτω

    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Empty ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ?????

    Δημοσίευση  piggy Σαβ Μαρ 17, 2012 11:16 am

    ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΙΓΚΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΙΣ 20 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2012 ... ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΗΣ ΤΩΡΑ [ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ] ....ΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΘΗΛΥΚΟ ΕΙΤΕ ΟΧΙ....... ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΠΟΡΙΑ ΄<< ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ....ΙΔΙΩΣ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ >> ???? confused ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΒΡΕΘΕΙ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΑΞΩ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ ................
    piggy
    piggy

    Αριθμός μηνυμάτων : 70
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
    Ηλικία : 26
    Τόπος : πειραιας

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Empty Απ: ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ?????

    Δημοσίευση  Βανίλια Δευ Μαρ 19, 2012 12:32 am

    Αν αποφάσισες να δώσεις το μικρό και του έχεις ήδη βρει ένα καλό σπίτι, έχεις δίκιο να αναρωτιέσαι. Αν όχι, γιατί να τα χωρίσεις οπωσδήποτε; Κοίτα πρώτα το φύλο, είναι σημαντικό αυτό, και μόνο αν έχεις δύο ζώα διαφορετικού φύλου χώρισέ τα. Τι θα σε ωφελήσει και τι θα ωφελήσει και τα ίδια, να έχεις δύο θηλυκά σε δύο διαφορετικά κλουβιά; Για να λαχταρούν να βρεθούν μαζί και να σφυράνε με αγωνία και να δαγκώνουν τα κάγκελα των κλουβιών μόλις το ένα πάρει είδηση το άλλο; Τα ινδικά χοιρίδια είναι κοινωνικά ζώα και όταν είναι δυό μαζί, το ένα παίρνει δύναμη από το άλλο. Με δύο θηλυκά, δεν υπάρχει περίπτωση ζευγαρώματος και πολλαπλασιασμού, οπότε, ποιος ο λόγος να τα χωρίσεις και να καθαρίζεις κι εσύ δύο κλουβιά; ’Οσο για την αλλαγή της συμπεριφοράς, αυτό είναι στο χαρακτήρα του ζώου. Άλλα ζώα ξεπερνούν γρήγορα τους χωρισμούς (συνήθως αυτά που έχουν κι άλλα ινδικά χοιρίδια κοντά τους) κι άλλα πέφτουν σε μαρασμό. Αυτό συνέβη με τις δυο δικές μου, οι οποίες δεν ήταν μάνα και κόρη αλλά ξαδέλφες. Μόλις πέθανε η μεγαλύτερη, η μικρότερη μαράζωσε και σε δύο μήνες πέθανε κι εκείνη.
    Βανίλια
    Βανίλια

    Αριθμός μηνυμάτων : 139
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
    Τόπος : όπου υπάρχουν ινδικά χοιρίδια

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Empty Απ: ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ?????

    Δημοσίευση  piggy Τρι Μαρ 27, 2012 6:01 am

    γεια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! το ζωακι που βλεπετε στην φωτογραφια ειναι η piggy μου η οποια θα ονομαστει bella επειδη μου το ζητησε η μικρη μου αδερφουλα !!!! βανιλια μου...........................χωρισα τα ζωακια μεταξυ τους τελικα [ τη μανα με το παιδι το οποιο ειναι αρσενικο ] και για πρωτη φορα η piggy εκανε pop-corning Laughing eimai υπερβολικα χαρουμενη διοτι δεν περιμενα τατοια συμπεριφορα !! με γλυφει και παλι σαν τρελη και οποτε περναω απο διπλα της kanei pop corning !!!! ολη μερα αυτο κανει !!! δεν το εκανε μονο μια φορα SYNEXEIA !!!!!! Laughing ειναι πιο χαρουμενη τωρα !!!!! ακουγεται περιεργο αλλα το ξερω 10000000000000000000000000000000000000 % δεν μπορειτε να φανταστειτε πως κανει αμα τη δειτε θα μεινετε αναυδοι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    piggy
    piggy

    Αριθμός μηνυμάτων : 70
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
    Ηλικία : 26
    Τόπος : πειραιας

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Empty Απ: ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ?????

    Δημοσίευση  Βανίλια Τετ Μαρ 28, 2012 3:50 am

    Γλυκιά μου piggy, αφού είναι αρσενικό το μικιό, καλά έκανες και τα χώρισες! Η Bella πρώην Piggy, είναι μια γλύκα! Θέλω να σου πω ότι έχεις μια καταπληκτική σχέση με τη χοιριδιούλα σου, είναι ευτυχισμένη κοντά σου και το δείχνει. Τέτοιες σχέσεις άλλοι χρειάζονται πολύ χρόνο για να τις χτίσουν και άλλοι δεν τις καταφέρνουν ποτέ. Συγχαρητήρια για την ξενοιασιά και την αγάπη που της βγάζεις, αυτό θα πει ότι σε διαβάζει και αυτό που καταλαβαίνει από σένα είναι αγάπη! Προσπάθησε να το καταφέρεις αυτό και με το μικρούλη, δεδομένου ότι τα αρσενικά είναι και κομματάκι πιο τρυφερά... κι επιπλέον αυτός ο πιτσιρίκος είναι σάρκα και αίμα της Βella σου! Και πάλι μπράβο, είσαι φοβερή!
    Βανίλια
    Βανίλια

    Αριθμός μηνυμάτων : 139
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
    Τόπος : όπου υπάρχουν ινδικά χοιρίδια

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Empty Απ: ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ?????

    Δημοσίευση  piggy Τετ Μαρ 28, 2012 5:37 am

    οταν την χαιδευω ενω ειναι στο κλουβι δεν με πολυαφηνει και χοροπηδαει σαν τρελη !!!!! το μονο που καταλαβαινω ειναι οτι δεν φευγει απο φοβο ( 100 % ) ειναι καλο αυτο ??? πως να το παρω ???? καλα οταν την παιρνω αγκαλια ποτε δεν προσπαθει να την σκαπουλαρει !!! Surprised παλι καλα !!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΜΕ ΔΑΓΚΩΣΕ . ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ ...ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΝΩ ΜΕ ΕΓΛΕΙΦΕ ...ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΜΕ ΕΓΛΕΙΦΕ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΜΕ ΔΑΓΚΩΣΕ ΕΚΛΑΨΕ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΑΝΑΕΒΑΛΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΜΕ ΕΓΛΕΙΦΕ ΞΑΝΑ !!! ΓΙΑΤΙ ???? Suspect
    piggy
    piggy

    Αριθμός μηνυμάτων : 70
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
    Ηλικία : 26
    Τόπος : πειραιας

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Empty Απ: ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ?????

    Δημοσίευση  Βανίλια Πεμ Μαρ 29, 2012 12:13 am

    Πώς είσαι τόσο βέβαιη ότι δεν χοροπηδάει από φόβο, στο κλουβί όταν πας να τη χαηδέψεις; Ούτως ή άλλως τα χοιρίδια το συνηθίζουν να τρέχουν σαν παλαβά από τη συνήθεια πολλές φορές του φόβου, λόγω ιδιοσυγκρασίας του συγκεκριμένου είδους. Εσύ, την πήρες ενήλικη, τι εμπειρίες είχε από πριν; Μήπως κάποιος που είχε βάλει το χέρι στο κλουβί της κάποτε, την πόνεσε ή την τρόμαξε πολύ; Πάντως, δεν έχω ξαναδεί ινδικό χοιρίδιο να γλύφει τόσο πολύ! Συνήθως το κάνει η μητέρα για τα μικρά. Πρέπει να σε αγαπάει πολύ. Όταν την παίρνεις αγκαλιά, δεν θα προσπαθούσε να το σκάσει, έτσι κι αλλιώς, γιατί όταν φοβούνται κοκαλώνουν, μένουν σαν αγάλματα εκεί που θα τα βάλεις.
    Αυτό που έκανε πάντως, να σου δείξει καθαρά ότι δεν θέλει να πάει στο κλουβί της αλλά προτιμά την αγκαλίτσα, λέει πολλά: Άσχετα με τις θεωρίες και τα γενικά δεδομένα, εσύ έχεις μια πολύ καλή, μοναδική θα έλεγα, σχέση με τη Bella και να το χαίρεσαι όσο μπορείς γιατί έχεις καταφέρει ένα μικρό θαύμα!
    Βανίλια
    Βανίλια

    Αριθμός μηνυμάτων : 139
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
    Τόπος : όπου υπάρχουν ινδικά χοιρίδια

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Empty Απ: ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ?????

    Δημοσίευση  piggy Σαβ Απρ 14, 2012 10:19 am

    αααα.. ειμαι βεβαιη οτι δεν το κανει απο φοβο διοτι χοροπηδαει με γλυφει ...μετα τρεχει ερχεται παλι .....με ξαναγλυφει και τετοια ....οχι οπως την πρωτη εβδομαδα που ετρεχε και εμενα σε μια γωνιτσα και ετρεμε απο φοβο lol!
    piggy
    piggy

    Αριθμός μηνυμάτων : 70
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
    Ηλικία : 26
    Τόπος : πειραιας

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Empty Απ: ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ?????

    Δημοσίευση  piggy Σαβ Απρ 14, 2012 10:22 am

    παντος σε ευχαριστω παραπολυ για τα καλα σου λογια !!!! Very Happy .............. μακαρι να ειναι ετσι οπως τα εχουμε αντιληφθει και οι δυο ...... Exclamation queen
    piggy
    piggy

    Αριθμός μηνυμάτων : 70
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
    Ηλικία : 26
    Τόπος : πειραιας

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ????? Empty Απ: ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ?????

    Δημοσίευση  Βανίλια Κυρ Απρ 15, 2012 9:27 am

    Έτσι είναι, το Μπελλάκι σ’ αγαπάει και όπως δέθηκες εσύ μαζί της δέθηκε κι εκείνη μαζί σου, της έκανες ένα καλό κλικ από την αρχή. I love you
    Βανίλια
    Βανίλια

    Αριθμός μηνυμάτων : 139
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
    Τόπος : όπου υπάρχουν ινδικά χοιρίδια

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Επιστροφή στην κορυφή

    - Παρόμοια θέματα

     
    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
    Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης