Ινδικά Χοιρίδια
Καλωσήρθατε στο forum των ινδικών χοιριδίων.
Εάν συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και τους Κανόνες Συγγραφής,
μπορείτε να γίνετε μέλος του forum !
Θα χαρώ πολύ να λύσω τις απορίες σας σχετικά με τα ινδικά χοιρίδια !

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Ινδικά Χοιρίδια
Καλωσήρθατε στο forum των ινδικών χοιριδίων.
Εάν συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και τους Κανόνες Συγγραφής,
μπορείτε να γίνετε μέλος του forum !
Θα χαρώ πολύ να λύσω τις απορίες σας σχετικά με τα ινδικά χοιρίδια !
Ινδικά Χοιρίδια
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Κοινωνική Δικτύωση

Κοινωνική Δικτύωση reddit      

Bookmark and share the address of Ινδικά Χοιρίδια on your social bookmarking website

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του Ινδικά Χοιρίδια στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας

Πρόσφατα Θέματα
» κεραυνος!!!
Η νύχτα των θαυμάτων EmptyΚυρ Ιουλ 20, 2014 9:15 am από panos1994

» νεογεννητο χοιριδιο
Η νύχτα των θαυμάτων EmptyΚυρ Ιουλ 20, 2014 6:00 am από panos1994

» Ζευγαρι ινδικα!
Η νύχτα των θαυμάτων EmptyΤετ Ιουν 11, 2014 1:28 am από stelios7

» με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι
Η νύχτα των θαυμάτων EmptyΠαρ Φεβ 01, 2013 10:17 am από Βανίλια

» Λαχανικά στη διατροφή
Η νύχτα των θαυμάτων EmptyΣαβ Δεκ 01, 2012 4:17 am από Βανίλια

» Τσίμπλες στο μάτι...
Η νύχτα των θαυμάτων EmptyΣαβ Οκτ 20, 2012 1:06 am από Βανίλια

» Ειναι ιδανικο τ μεγεθος?
Η νύχτα των θαυμάτων EmptyΤρι Σεπ 04, 2012 1:12 am από Βανίλια

» Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;
Η νύχτα των θαυμάτων EmptyΚυρ Σεπ 02, 2012 1:16 am από Βανίλια

» Δεν ξέρω τι ράτσα είναι !!!
Η νύχτα των θαυμάτων EmptyΠεμ Αυγ 30, 2012 2:59 am από Eirini K.

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Δημόσια συζήτηση
Affiliates
free forum

Ψηφοφορία

Που βρήκατε το forum ;

Η νύχτα των θαυμάτων Vote_lcap50%Η νύχτα των θαυμάτων Vote_rcap 50% [ 6 ]
Η νύχτα των θαυμάτων Vote_lcap8%Η νύχτα των θαυμάτων Vote_rcap 8% [ 1 ]
Η νύχτα των θαυμάτων Vote_lcap0%Η νύχτα των θαυμάτων Vote_rcap 0% [ 0 ]
Η νύχτα των θαυμάτων Vote_lcap17%Η νύχτα των θαυμάτων Vote_rcap 17% [ 2 ]
Η νύχτα των θαυμάτων Vote_lcap25%Η νύχτα των θαυμάτων Vote_rcap 25% [ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 12

Τροφοδοσία RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Λέξεις Κλειδιά


Η νύχτα των θαυμάτων

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Η νύχτα των θαυμάτων Empty Η νύχτα των θαυμάτων

Δημοσίευση  Βανίλια Τρι Οκτ 11, 2011 12:32 am

Καλώς σας βρήκα παιδιά, είμαι νέα στο φόρουμ εδώ, αλλά εδώ και πέντε χρόνια ασχολούμαι συστηματικά με τα υπέροχα ινδικά χοιρίδια που τα αγαπώ πολύ. Λοιπόν, ήθελα να σας πω ότι είχα παρακολουθήσει από κοντά τη γέννα των δύο κοριτσιών του ζευγαριού μου, πριν δύο χρόνια. Συνέβη μετά τη 1:30 το πρωί. Τυχαία μπήκα στο δωμάτιο και είδα το θηλυκό μου να τσιρίζει, να τρέχει και να φρενάρει απότομα προσπαθώντας να καθαριστεί από κάτω. Σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου, δεν είχαν περάσει οι 10 εβδομάδες της κύησης (8-10) και φοβήθηκα μην έχει διάρροια. Πριν προλάβω να αντιδράσω, βλέπω ξαφνικά, από κάτω της, στο ροκανίδι ένα γκρίζο υγρό όγκο! Παιδιά, δεν μπορείτε να φανταστείτε τη χαρά και τη συγκίνησή μου! Το αγαπημένο μου ζευγαράκι μου έκανε μωρό! Ο πατέρας κοιτούσε τον ερχομό του μωρού χωρίς να αντιδρά. Η μάνα άρχισε να το καθαρίζει λυσσωδώς, αλλά αυτό ήταν μόνιμα υγρό και κολλούσαν πάνω του τα ροκανίδια. Ένα μικρό άσπρο με λίγο καφέ και μαύρο, όπως η μητέρα του, ξεμαλλιάρικο τσίριζε κι έκανε προσπάθειες να σηκωθεί. Αυτά συνέβησαν στις 1:40. Η μητέρα έφαγε τον πλακούντα, έμειναν όμως υπολείμματα. 1:50 η μάνα ξαναφαίνεται ανήσυχη και σε λίγο πετιέται και δεύτερος όγκος, πιο σκούρος από τον πρώτο. Η μάνα έσκισε το σάκο, όπως πριν κι άρχισε να γλύφει το μωρό για να το καθαρίσει. Εκείνο τσίριζε με μια ψιλή φωνούλα...
Αφού βεβαιώθηκα ότι η γέννα έλαβε τέλος κι ότι δεν υπήρχαν άλλα μικρά, μιας και η μητέρα κάθισε μαζί με τα παιδάκια της ήρεμη πια, τους μετέφερα σε ένα άλλο κλουβί πιο μεγάλο για να αποφύγω νέο ζευγάρωμα της μητέρας, μια και μετά τη γέννα ζευγαρώνουν πάλι αμέσως. Ο κτηνίατρος μου είπε ότι ήταν καλλίτερα να μεταφέρω το αρσενικό αλλού κι όχι τη μάνα με τα παιδιά, αλλά το κλουβί όπου βρίσκονταν ήταν σχετικά μικρό ενώ το άλλο πολύ μεγάλο. Δεν είχαν πρόβλημα με τη μεταφορά, κανένα.
Ξημέρωνε 6 Αυγούστου, του Σωτήρος. Η νύχτα με τα θαύματα, με τα πεφταστέρια και τα παράξενα ουράνια φαινόμενα. Αυτή τη υπέροχη νύχτα γεννήθηκαν τα δυό μου αστεράκια. Δυστυχώς, όμως απ’ όλη την οικογένεια, μόνο η μητέρα βρίσκεται ακόμη στη ζωή και συμπτωματικά, σαν σήμερα 11-10, πριν ένα χρόνο, μας έφυγε ο πατέρας...
Βανίλια
Βανίλια

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
Τόπος : όπου υπάρχουν ινδικά χοιρίδια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η νύχτα των θαυμάτων Empty Απ: Η νύχτα των θαυμάτων

Δημοσίευση  piggy Τρι Μάης 08, 2012 5:32 am

γραφεις με τετοιο , παραστατικο τροπο, που τα γεγραμμενα σου , ερχονται σαν εικονες στο μυαλο μου , μη σου πω και μπροστα στα ματια μου . κανεις τον αναγνωστη να "βλεπει" τη γεννα σαν να ειναι εκει και να θλιβεται με ολα τα παρακατω [ θάνατοι και αλλα ] . I love you
piggy
piggy

Αριθμός μηνυμάτων : 70
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : πειραιας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η νύχτα των θαυμάτων Empty Απ: Η νύχτα των θαυμάτων

Δημοσίευση  Βανίλια Πεμ Μάης 10, 2012 12:30 am

Ευχαριστώ πολύ Piggy μου, χαίρομαι που σου αρέσει το γράψιμό μου. Εκείνη η νύχτα ήταν όντως ένα θαύμα για μένα, είναι μια ξεχωριστή νύχτα του χρόνου, γεμάτη ουράνια φαινόμενα... και τα δυο μωρά που μου έκαναν η Μπίλιω και ο Φατσούα, ήταν δυο πεφταστέρια... η μία χάθηκε πολύ γρήγορα, λίγο πριν γίνει δύο μηνών και η άλλη λίγο πριν γίνει δυο χρονών...
Βανίλια
Βανίλια

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
Τόπος : όπου υπάρχουν ινδικά χοιρίδια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η νύχτα των θαυμάτων Empty Απ: Η νύχτα των θαυμάτων

Δημοσίευση  Eirini K. Δευ Αυγ 27, 2012 5:51 am


Αχ , Βανίλια ! Συγκινήθηκα Sad Γράφεις αυτό το μικρό θαύμα με τόσο πάθος και συναίσθημα που με κάνεις και δακρύζω . Θυμάμαι και εγώ την στιγμή που ήρθα στο σπίτι και είδα τρεις τριχωτές μπαλίτσες αλλά δυστυχώς το πρώτο μωρό ( από'τι μου είπε η αδερφή μου ) είχε πάθει ασφυξία . Την μαμά ( την Δανάη ) την είδα να ξαπλώνει πλαγίως εξουθενωμένη από την γέννα και να θηλάζει τα μικρά . Ήταν τόσο γλυκό ! Η αδερφή μου επίσης μου είπε πως δεν τσίριζε απλώς έσκουζε έκανε ήσυχη γέννα . Χι!Χι!Χι! Και μετά από 5 μήνες να τα μικρά μας , γεμάτα ενέργεια και τσαχπινιά ! Very Happy
Eirini K.
Eirini K.

Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 24
Τόπος : Κιλκίς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η νύχτα των θαυμάτων Empty Απ: Η νύχτα των θαυμάτων

Δημοσίευση  Βανίλια Τρι Αυγ 28, 2012 3:10 am

Kι έτσι ελπίζω να είναι πάντα, γεμάτα υγεία, ενέργεια και ζωή! ΄Όσο για τσαχπινιά, δεν το συζητώ! Μπορούν να σου πάρουν το μυαλό! Είναι πάντως μια υπέροχη εμπειρία να βλέπεις να γεννιούνται καινούργια πλάσματα, είναι ένα θαύμα!
Βανίλια
Βανίλια

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
Τόπος : όπου υπάρχουν ινδικά χοιρίδια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης