Ινδικά Χοιρίδια
Καλωσήρθατε στο forum των ινδικών χοιριδίων.
Εάν συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και τους Κανόνες Συγγραφής,
μπορείτε να γίνετε μέλος του forum !
Θα χαρώ πολύ να λύσω τις απορίες σας σχετικά με τα ινδικά χοιρίδια !

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Ινδικά Χοιρίδια
Καλωσήρθατε στο forum των ινδικών χοιριδίων.
Εάν συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και τους Κανόνες Συγγραφής,
μπορείτε να γίνετε μέλος του forum !
Θα χαρώ πολύ να λύσω τις απορίες σας σχετικά με τα ινδικά χοιρίδια !
Ινδικά Χοιρίδια
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Κοινωνική Δικτύωση

Κοινωνική Δικτύωση reddit      

Bookmark and share the address of Ινδικά Χοιρίδια on your social bookmarking website

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του Ινδικά Χοιρίδια στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας

Πρόσφατα Θέματα
» κεραυνος!!!
με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι EmptyΚυρ Ιουλ 20, 2014 9:15 am από panos1994

» νεογεννητο χοιριδιο
με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι EmptyΚυρ Ιουλ 20, 2014 6:00 am από panos1994

» Ζευγαρι ινδικα!
με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι EmptyΤετ Ιουν 11, 2014 1:28 am από stelios7

» με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι
με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι EmptyΠαρ Φεβ 01, 2013 10:17 am από Βανίλια

» Λαχανικά στη διατροφή
με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι EmptyΣαβ Δεκ 01, 2012 4:17 am από Βανίλια

» Τσίμπλες στο μάτι...
με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι EmptyΣαβ Οκτ 20, 2012 1:06 am από Βανίλια

» Ειναι ιδανικο τ μεγεθος?
με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι EmptyΤρι Σεπ 04, 2012 1:12 am από Βανίλια

» Πως λένε το χοιριδιάκη σας ;
με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι EmptyΚυρ Σεπ 02, 2012 1:16 am από Βανίλια

» Δεν ξέρω τι ράτσα είναι !!!
με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι EmptyΠεμ Αυγ 30, 2012 2:59 am από Eirini K.

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Δημόσια συζήτηση
Affiliates
free forum

Ψηφοφορία

Που βρήκατε το forum ;

με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι Vote_lcap50%με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι Vote_rcap 50% [ 6 ]
με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι Vote_lcap8%με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι Vote_rcap 8% [ 1 ]
με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι Vote_lcap0%με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι Vote_rcap 0% [ 0 ]
με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι Vote_lcap17%με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι Vote_rcap 17% [ 2 ]
με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι Vote_lcap25%με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι Vote_rcap 25% [ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 12

Τροφοδοσία RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Λέξεις Κλειδιά


με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι Empty με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι

Δημοσίευση  seed Κυρ Ιαν 20, 2013 12:41 pm

γεια σας Very Happy ,
ειχα παρει τον σεπτεμβριο ενα ινδικο χοιριδιο αλλα δυστιχως μ πεθανε πλ πλ γρηγορα...ηταν πολυ φιλικο απο τις πρωτες μερες και ειρηνικο...πριν περιπου εναμιση μηνα πηρα καινουριο την μιλυ ομως εκεινη με το που πλησιασει λιγο καποιος ακομα κι εγω το κλουβι της τρεχει προς τηην αλλη πλευρα και οταν παω να την πιασω η να την χαιδεψω δν καθετε καθολου...τι να κανω για να ηρεμησει και να μν με φοβαται; δεν ξερω μηπως φταιει οτι εκεινη τηνπηρα πιο μεγαλη απο οτι το πρωτο?? Sad επισης καθε πρωι στις 9 περιπου αν δεν της παω το λαχανικο της αρχιζει να φωναζει...

seed

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 08/10/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι Empty Απ: με φοβαται το ινδικο μου χοιριδιακι

Δημοσίευση  Βανίλια Παρ Φεβ 01, 2013 10:17 am

Γεια σας και πάλι παιδιά, μετά από μια μακριά απουσία, είμαι πάλι εδώ. Seed μου, λυπάμαι που έχασες το χοιριδιάκι σου τόσο γρήγορα. Ο κτηνίατρός μας μου έχει πει ότι τα χοιρίδια που εισάγονται απέξω, έχουν περισσότερες πιθανότητες να πεθάνουν, μια και είναι πολύ ταλαιπωρημένα από το ταξίδι -συχνά με απαράδεκτες συνθήκες-αλλά και τις κλιματικές αλλαγές. Ίσως το μικρούλι σου να ήταν ένα εισαγόμενο χοιριδιάκι...
Η Μίλλυ, ίσως είναι τόσο φοβισμένη γιατί κάποιος ή κάποιοι την είχαν τρομάξει στο προηγούμενο περιβάλλον της. Θέλει πολλή υπομονή και αγάπη ώστε σιγά σιγά να το αποβάλλει. Μη βιάζεσαι και μην κινείσαι ανυπόμονα. Δώσε της το χρόνο να σε γνωρίσει. Άλλα χοιρίδια είναι πιο φιλικά με το πρώτο κι άλλα θέλουν το χρόνο τους. Με πολλά κεράσματα και χάδια επιτόπου, θα αρχίσει κάποια στιγμή να συνειδητοποιεί ότι δεν έχεις κακή πρόθεση απέναντί της.
Τώρα, για το λαχανικούλι της φωνάζει στις 9:00 γιατί έτσι είχε μάθει. Αν θέλεις να της αλλάξεις την ώρα, κάνε το σιγά σιγά, άργησε να της δώσεις το λαχανικό της κατά ένα τέταρτο ανά τρεις μέρες, ώστε σε λίγο διάστημα να της το δίνεις την ώρα που θέλεις εσύ.
Βανίλια
Βανίλια

Αριθμός μηνυμάτων : 139
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2011
Τόπος : όπου υπάρχουν ινδικά χοιρίδια

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης